Потрібна допомога? Пишіть: [email protected]

Пожертвування
06 лис
0

«Від дитини — до дитини»: як діти стають волонтерами?

10 листопада стартує проект «Від дитини — до дитини». Про мету проекту та заходи, які пройдуть в його межах, розповідає Тетяна Репеде, віце-президентка благодійного фонду «Здорове дитинство без меж»

Гасло проекту — «Діти можуть більше, ніж дорослі».

Олена Бадюк: Чому діяльність вашого фонду сфокусована саме на дитячих програмах?

Тетяна Репеде: За майже 14 років роботи нашого фонду ми провели більше, ніж 400 благодійних акцій та заходів. Переважно спочатку ми працювали для дітей з вродженими вадами, які мають проблеми зі здоров’ям. З того, що останнім часом відбувається в нашій країні, що ми бачимо і відчуваємо щодня, розуміємо, що нам треба підвищувати свідомість наших дітей.

Ми повинні надати нашим дітям можливість відчувати себе потрібними, задіяними у великих справах, саме тому ми дуже багато уваги приділяємо таким аспектам.

Олена Бадюк: А чи працюєте з батьками дітей?

Тетяна Репеде: До нас звертаються батьки і просять нас попрацювати з дітками. Зараз є проблема неправильної мотивації дитини. Діти в нас самотні, батьки не завжди можуть справитися з дитиною. В неї є все: домівка, одяг, мобільний телефон, вона ходить до школи, але поводить себе так, що батьки не можуть дати ради з нею.

Коли я спілкуюсь з батьками, то завжди питаю: а до котрої години ви працюєте, коли ви приходите додому, а з ким спілкується ваша дитина, коли приходить зі школи? Я кажу, що має бути більш підвищений рівень відповідальності нас, дорослих, за виховання своїх дітей.

Олена Бадюк: Проект «Від дитини — до дитини»: чому ви вважаєте, що дитині простіше достукатись до такої ж дитини, як вона сама?

Тетяна Репеде: У нас із чоловіком, який є засновником та президентом фонду, є 13-річний син, який їздить з нами по дитячих будинках. І дуже-дуже часто після таких акцій він підходить до нас. Він спілкується з дітьми, особисто робить їм подарунки від себе, ходить по кімнатах, ходить з ними навіть там, де не ходимо ми. Закінчується акція, мій син підходить і каже: «А їм треба машину піску на майданчик». А нам про це взагалі ніхто не казав!

І ми зрозуміли, що діти можуть допомогти нам своїми дитячим поглядом — вони відкривають дитяче серце. А дитина, яка знаходиться в Інтернаті або в дитячому будинку, відчуває, що вона така ж сама.

Олена Бадюк: 10 листопада буде проходити перший захід в Київському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Переяслав».

Тетяна Репеде: Так. До нас долучилося Оболонське управління освіти, нас підтримує НВК Ліцей №157, дуже активно. Вони зараз готують виставу в межах цього проекту.

Вже в середу ми офіційно відкриваємо цей проект. І в п’ятницю разом з діточками з ліцею (з нами буде десь 50 учнів) ми будемо їхати до дітей в «Переяслав». У нас буде вистава, подарунки, до цього долучилися батьки, які збирають одяг, книги, подарунки.

Джерело


Приймали участь: Татьяна Репеде